Kto płaci agencji nieruchomości?

biuro nieruchomosci gdynia prowizja agenta sprzedaż

Z usług agencji nieruchomości korzysta coraz więcej osób. W ten sposób bowiem o wiele łatwiej i szybciej można sprzedć lub znaleźć dla siebie wymarzoną nieruchomość, w której z przyjemnością będzie chciało się zamieszkać. Niemniej jednak korzystanie z agencji nieruchomości zawsze budzi sporo różnego rodzaju pytań. Warto zastanowić się między innymi nad tym, kto płaci agencji nieruchomości i w jaki sposób to wszystko przebiega. Być może dzięki temu, wszystkie te zasady staną się bardziej przejrzyste i zrozumiałe.

 

Spis treści:

 

1.Co może zyskać klient, współpracując z agencją nieruchomości?

2. Kto płaci agencji nieruchomości?

3. Gwarantowany sukces w sprzedaży i zakupie nieruchomości

 

Co może zyskać klient, współpracując z agencją nieruchomości?

 

Wybór profesjonalnej agencji nieruchomości z doświadczonymi pracownikami to najlepsze rozwiązanie, z którego skorzystać może ktoś, kto sprzedaje nieruchomość. Każdy z naszych pracowników przechodzi wielopoziomowe szkolenie, dzięki któremu zdobywa wiedzę i narzędzia niezbędne do efektywnej sprzedaży domów dopasowanych do potrzeb każdego z klientów. Pozyskane umiejętności będą efektywne podczas prowadzenia negocjacji z nawet najbardziej wymagającymi nabywcami. Zarówno w kwestii sprzedaży, jak i zakupu nieruchomości, potrzeba odpowiedniej strategii, którą opracują nasi pracownicy w oparciu o indywidualne wymagania. Dzięki temu klient zyskuje profesjonalne podejście, możliwość rozwiązania każdego problemu i zabezpieczenie wykonywanych transakcji.

 

Kto płaci agencji nieruchomości? Ile wynosi prowizja?

 

Agencja nieruchomości obraca mieszkaniami i domami, dzięki zatrudnianiu profesjonalnych pośredników nieruchomości, którzy działają na ich zlecenie. Średnia suma wynagrodzenia agenta wynosi 3%-5% wartości sprzedaży. W Polsce przyjęło się już, że prowizja pobierana jest od obu stron wykonanej transakcji, czyli, zarówno od sprzedającego, jak i od kupującego.  Głównie dlatego, iż pośrednik nieruchomości reprezentuje obie strony jednocześnie, jednakże czynności, które wykonuje się dla danego klienta są różne. Stąd też można mieć pewność że nie dochodzi tu do jakiegokolwiek konfliktu interesów.

 

Gwarantowany sukces w sprzedaży i zakupie nieruchomości

 

W naszej pracy wykorzystywane są wszystkie najnowocześniejsze techniki sprzedażowe. Wdrażane są między innymi spacery 3D czy zdjęcia wykonane dronem. Dzięki temu potencjalny nabywca może jeszcze lepiej zapoznać się z proponowaną ofertą. Korzystając z profesjonalnych usług, klient przede wszystkim zyskuje pewność, że uzyska najlepszą możliwą cenę za konkretną lokalizację i nieruchomość. W tej kwestii to właśnie doświadczenie z reguły odgrywa znaczącą rolę. Gwarantowane jest także wsparcie podczas prezentacji i przygotowanie danej nieruchomości do wizyt. Decydując się na wsparcie agencji nieruchomości, można mieć pewność, że wszystkie przebiegnie profesjonalnie i bez zbędnych utrudnień.

 

Szukasz sprawdzonej agencji nieruchomości, z którą bez trudu sprzedaż lub kupisz dom? Sprawdź koniecznie!

 

Published by Łukasz Wydrowski on 14.09.2022

Posted Under "Blog nieruchomości"