Inaczej nie sprzedasz mieszkania! 7 zasad dobrego ogłoszenia

Wbrew pozorom stworzenie dobrego i trafiającego do jak największej ilości odbiorców ogłoszenia, dotyczącego wynajmu bądź sprzedaży nieruchomości nie należy do najprostszych rzeczy. Dobra oferta stanowi połowę sukcesu! Jak zatem należy przygotować ogłoszenie, aby wyróżniało się na tle innych i wzbudziło zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów?

1. Określ grupę docelową

Jeszcze zanim powstanie ogłoszenie, należy zastanowić się do jakiej grupy odbiorców ma ono trafić. Opis ma automatycznie odpowiadać na pytania i wątpliwości poszukującego. Ogłoszenie skierowane do studentów i młodych ludzi powinno cechować się lekką, a nawet humorystyczną formą. W przypadku sprzedaży ekskluzywnego apartamentu komunikacja musi mieć inny charakter: ekspercki ton, wzbudzający zaufanie może być dobrym sposobem na sukces w sprzedaży domu bądź mieszkania.

 

2. Słowa klucze

Już w samym tytule ogłoszenia warto sprecyzować, czego dokładnie ono dotyczy. Tytuł powinien zawierać najważniejsze informacje, wyróżnić się na tle innych ogłoszeń i zachęcić do kliknięcia. Warto uwzględnić słowa klucze: „dom/ mieszkanie”, „od zaraz”, „słoneczne”, „spokojna okolica”, „po remoncie”. Mocny lead zachęca do dalszej lektury – tak jak w artykułach, które czytamy. Najważniejsze informacje i zalety powinny naleźć się w górnej części tekstu .

 

3. Profesjonalna fotografia

Ogłoszenia zilustrowane profesjonalnymi, dobrej jakości, jasnymi fotografiami cieszą się dużo większym powodzeniem niż oferty zawierające sam tekst. przykuwają Potencjalny klient mając do wyboru mnóstwo ofert podobnych nieruchomości, zwróci uwagę na te, które mają lepsze, bardziej przykuwające uwagę zdjęcia. Zawsze warto również wzbogacić ogłoszenie o plan mieszkania .

 

4. Otoczenie

Ogłoszenie wzbogacone o informację dotyczącą najbliższej okolicy otaczającej dane mieszkanie czy dom, stanowi kolejny element, który zapulsuje w naszym anonsie. Warto przemyśleć, jakie są istotne informacje z punktu widzenia potencjalnych kupujących. Jeśli np. mamy mieszkanie doskonale przystosowane do potrzeb rodziny z dziećmi, dobrze już w ogłoszeniu wspomnieć o tym, co ważne z punktu jej widzenia, np. dostęp do bezpiecznego placu zabaw, wygodnych terenów spacerowych czy przedszkola.

 

5. Elementy wyróżniające

W treści ogłoszenia oprócz podstawowych danych, warto zamieścić informacje o dodatkowych udogodnieniach, jakie oferuje ogłaszana nieruchomość. Elementami wyróżniającymi ofertę na tle pozostałych anonsów mogą być np. strzeżony parking, całodobowa ochrona, wyróżniająca się architektura, czy chociażby spokojne, pełne zieleni otoczenie.

 

6. Negocjacje cenowe

Bez względu na to, jak wysoko cenimy sobie wynajem czy sprzedaż swojej nieruchomości, należy pamiętać o adnotacji na temat dopuszczalnej negocjacji cenowej. Otwartość sprzedającego w tej kwestii, z pewnością zostanie doceniona przez potencjalnych wynajmujących czy kupujących.

 

7. Koszty

Finanse związane z wynajmem czy zakupem mieszkania, ale także możliwych sposobach ich rozliczania, dla kupującego, stanowią bardzo ważny element transakcji.

 

Najważniejsze informacje w ogłoszeniu staraj się zawsze pogrubić, np.: mieszkanie z wymienioną instalacją elektryczną. Należy jednak pamiętać o odpowiednim selekcjonowaniu przekazywanej treści. Przesada nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli przyszły sprzedawca wystawiając ofertę, zastosuje się do wyżej wymienionych wskazówek, z pewnością osiągnie sukces, jakim jest sprzedaż, bądź wynajem mieszkania.

Published by Łukasz Wydrowski on 08.11.2020

Posted Under "Blog nieruchomości"